Podziel się wiedzą:
Na co warto zwrócić uwagę wybierając łączniki i gniazda?
Podpis zdjęcia
Łączniki i gniazda nie są już elementami, które najchętniej chcielibyśmy ukryć za szafą czy kanapą. Stały się pięknymi detalami, które zdobią i kształtują charakter naszych wnętrz, a dodatkowo ich szeroka funkcjonalność pomaga nam w codziennych czynnościach. Co jest więc ważne podczas planowania i wybierania osprzętu elektroinstalacyjnego?
linia
Przede wszystkim funkcjonalność.

Warto zastanowić się, co tak naprawdę jest potrzebne domownikom. Usiąść i rozpisać sprzęty jakie używane są w domu i zastanowić się jakiego wymagają zasilania. Wraz z rozwojem technologii, producenci osprzętu tworzą mnóstwo udogodnień, które ułatwiają codzienne życie. W ofercie marki Berker znajdziemy, na przykład, gniazda USB, które pozwolą na szybkie ładowanie urządzeń multimedialnych. Dzięki temu, nie trzeba szukać już ładowarki, ponieważ każdy smartfon, tablet czy aparat fotograficzny może zostać naładowany za pomocą tego gniazda. Warto również zwrócić uwagę na specjalistyczne gniazda multimedialne, np. HDMI do instalacji kina domowego czy gniazda VGA wykorzystywane do podłączenia komputerów z monitorami. Wszystko to służy podniesieniu jakości obrazu, a przy okazji pozwala na pozbycie się niepotrzebnej plątaniny kabli łączącej różne urządzenia.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaBerker K.1
Szybki i łatwy montaż.

Funkcjonalność to również łatwość montażu. Proste i klarowne schematy połączeń najlepiej jeśli rozrysowane są na tylnej części osprzętu. Obok gniazd montowanych poprzez tradycyjne zaciski śrubowe, Berker w swojej ofercie posiada gniazda zasilające z samozaciskami. Pozwalają one na szybki montaż bez użycia wkrętaka, co sprawdza się również w ciasnych miejscach, gdzie użycie narzędzi jest trudne. Samozaciski gwarantują pewny i stały docisk, dlatego nadają się do podłączenia przewodów o różnych przekrojach. Dodatkowo skracają czas montażu nawet o połowę. Ważna jest także modułowa budowa osprzętu oraz dostępność wielokrotnych ramek, które pozwalają na montaż pięciu gniazd obok siebie. Takie rozwiązanie przydaje się przy kuchennym blacie lub w pokoju, gdzie podłączamy sprzęt audio – wizualny.

Podpis zdjęcia
Łatwa zmiana podczas modernizacji

Tu rozwiązaniem jest standard one.platform używany w większości serii wzorniczych marki Berker. To praktyczny i funkcjonalny system opierający się na wspólnym mechanizmie gniazd i wspólnym mechanizmie łączników, które można doposażyć w dowolnym momencie na wiele sposobów. Oznacza to, że na ten sam mechanizm można założyć elementy wierzchnie z różnych serii wzorniczych producenta. Podczas zmiany aranżacji nie trzeba wymieniać uniwersalnych mechanizmów, które pozostają w ścianie, a użytkownik, podczas wymiany serii, wymienia jedynie ramki i elementy centralne. One.platform to również doskonałe rozwiązanie dla instalatorów, którzy nie muszą czekać na decyzję klienta, który kolor lub materiał wybrać. Instalator montuje mechanizmy, a kolor i materiały serii mogą zostać dobrane na późniejszym etapie aranżacji wnętrz. Dzięki temu prace trwają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaStandard one.platform zastosowany w seriach marki Berker
Styl i materiał ramek.

Gniazda i łączniki to niepozorne detale, których używamy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Dlatego osprzęt musi podobać się domownikom. W standardzie one.platform działają niemal wszystkie serie marki Berker, zarówno te wykonane z klasycznych, jak i wyszukanych materiałów, z okrągłymi lub prostokątnymi kształtami elementów centralnych. Teraz do tej rodziny dołącza nowa, wyjątkowa seria Berker Q.7. Producent zadbał o to, aby wraz z wrażeniem wizualnym dostarczyć użytkownikom niecodziennych doznań dotykowych. Na szczególną uwagę zasługują ramki wykonane z betonu i łupka, które zaskakują unikalną fakturą. Ramki wykonane ze szkła urzekają elegancją oraz tworzą grę świateł i odblasków, która doskonale odzwierciedla możliwości aranżacyjne tego materiału. Na uwagę zasługuje także ramka wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej. Aby podkreślić naturalny materiał w serii Berker Q.7 producent zastosował ramki większe od standardowo dostępnych na rynku. Ich wymiar to aż 95,2 x 95,2 mm. Dodatkowo zastosowana została 6 milimetrowa przezroczysta podstawa ramki. Dzięki niej łączniki wydają się być zawieszone w powietrzu, tworząc wrażenie przestrzenności, która dodaje serii magii i lekkości. Przezroczysta podstawa zdaje się też przejmować kolor ściany, dzięki temu jeszcze mocniej na pierwszym planie zaakcentowana jest ramka o grubości 4 mm.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaBerker Q.7
  • Dominik
    Filary
  • Piotr
    Bibik
  • Marceli
    Lesisz
  • Tomasz
    Stempniewicz
  • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

    Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

    Jednopixelowy obrazek